STARLIFE

Produkty zdarma

Pexeso

Kategorie:

BALÍČEK:

Potíže:

Call Centrum:
+420 737 252 404, -405
objednavky@starlife.cz
Zpět na seznam článků

POHYB: Radost či bolest?

Omezením pohybu vznikne najednou spousta dalších omezení dosavadního způsobu života. Ale strašák artróz a artritid, doprovázený bolestmi, záněty, otoky a sníženou pohyblivostí pro vás platit nemusí…
CARTILAGE STAR

Doplňky stravy na bázi glukosaminu a chondroitinsulfátu se používají ke zpomalení rozvoje osteoartritidy (poškození kloubní chrupavky) a ke zmírnění bolesti, která ji doprovází.
Kloubní – hyalinní chrupavka je nejrozšířenějším typem chrupavky v těle. Je tvrdá, hladká a křehká (hyalinní = sklovitá), a ve slabších ploténkách je i průsvitná. Kloubní – hyalinní chrupavka tvoří konce žeber, pokrývá kloubní hlavice, tvoří skelet hrtanu, průdušnice, bronchů a vytváří část podkladu nosu.
Glukosamin hydrochlorid svým účinkem stimuluje buňky chrupavky k tvorbě komplexních bílkovin a cukrů, které v opěrných strukturách chrupavky vážou vodu. Vykazuje pozoruhodný vliv na zpomalení progrese artrózy nosných kloubů a chrání kloubní chrupavku před poškozením běžnými hormonálními a analgetickými léky.
Chondroitin sulfát je drahá látka, a tak je předmětem zájmu jeho kvalita i množství obsažené v doplňcích stravy. Vzhledem k tomu, že zdrojem chondroitinu je chrupavka, existuje obava, zda nemůže být příčinou onemocnění BSE (bovinní spongiformní encefalopatie). CARTILAGE STAR proto využívá jako zdroj chondroitinu žraločí chrupavku. Chondroitin je nejužívanější přírodní prostředek na bolestivé klouby. Jedná se o látku, která je přirozenou součástí mezibuněčné hmoty kloubní chrupavky, podílí se na její mechanické pevnosti a současné elasticitě, má významné protizánětlivé účinky a mírní bolesti kloubů.
MSM (methylsulfonylmethan) se používá především při bolestech, které jsou spojeny s osteoartritidou. Aplikuje se rovněž i při jiných obtížích, např. revmatické artritidě, zánětech močového měchýře (intersticiální cystitidě), svalových křečích a rakovině. MSM je také zapojen do tvorby kolagenu, keratinu a regenerace kostí. S věkem jeho zásoba u člověka klesá.

V organismu se přirozeně vyskytují glukosamin, chondroitin, MSM a kolagen.

Významně ovlivňuje zánětlivé pochody v organismu, pomáhá odstraňovat bolesti kloubů, šlach, svalů a má významné protialergické účinky. Jako silný antioxidant chrání také před učinky volných radikálů.

Kdy je vhodné užívat CARTILAGE STAR:
• při nadměrné zátěži kloubů a pohybového aparátu (těžká práce, sport)
• k podpoře klasické léčby osteoartrózy a revmatoidní artritidy
• urychlení rekonvalescence po úrazech pohybového aparátu
• prevence osteoporózy (řídnutí kostí) v kombinaci s vápníkem a fosforem
• prevence osteoartrózy, při svalové únavě a snížené pohyblivosti kloubů

Kolagen II. typu je tvořen velmi jemnými kolagenními vlákny. Vlákna se na celkovém objemu mezibuněčné hmoty podílejí asi 50 %. Kolagen II. typu formuje prostorové sítě, které mají u některých chrupavek určitou architektonickou úpravu, odpovídající zatížení chrupavky. Kolagen II. typu lze nalézt v mezibuněčné hmotě kloubních a elastických chrupavek a v jádru meziobratlové destičky. Právě tento významný druh kolagenu obsahují produkty CARTILAGE STAR a JOINT MOBILITY STAR.
Kyselina fulvinová je důležitá pro vstřebávání. Váže minerální látky, zajišťuje jejich transport k buňkám a zlepšuje vychytávání minerálů do kosti. Působí též jako významný antioxidant, který neutralizuje volné radikály (jedovaté produkty metabolismu a světelného záření, poškozující tělní buňky oxidací) nebo komplexy těžkých kovů (rtuť, kadmium, olovo, dioxiny apod.) a odstraní je z těla jako odpad.
 
Zpět na seznam článků

Počkejte prosím na nahrání dat…