STARLIFE

Produkty zdarma

Pexeso

Kategorie:

BALÍČEK:

Potíže:

Call Centrum:
+420 737 252 404, -405
objednavky@starlife.cz
Zpět na seznam článků

Produkty STARLIFE pro čtyřnohé atlety

Jezdectví je specifický sport, zejména s ohledem na skutečnost, že hlavním atletem je kůň. Veškerá prioritní péče je směřována k čtyřnohému členu dvojice a jezdec je vždy až na druhém místě. Správný management sportovních koní je velmi komplikovaným úkolem, je třeba správně připravit tréninkový plán a kalendář závodů, přičemž obojí je třeba vždy uzpůsobit danému jednotlivci.
Abychom po koni mohli spravedlivě požadovat maximální výkony, je potřeba ho udržovat fit po zdravotní stránce. Nelze opomenout, že sportovní zátěž, zejména ve vrcholovém sportu, je pro koně nepřirozená a v žádném případě nelze spoléhat, že kůň zvládne svou kariéru bez nadstandartní podpory organismu. Závodní koně trpí zejména ortopedickými problémy, které jsou častokrát způsobeny přetížením organismu. V jezdeckém sportu se pohybuji od dětství a aktuálně mám k dispozici čtyři závodní koně. Před dvěma lety mi byla nabídnuta příležitost spolupráce se společností STARLIFE zabývající se zejména produkcí a vývojem výživových doplňků pro lidi, zejména se zaměřením na sportovně aktivní jedince. Prvotním cílem naší spolupráce bylo zjištění, zda výživové doplňky dlouhodobě ověřené u atletů, budou pomáhat i čtyřnohým atletům.

V té době jsem měla k dispozici dva koně, jednoho ve věku 11 let s predispozicemi k nadměrnému zatížení kloubů s ohledem na jeho tělesnou konstituci a poruchou svalové regenerace vedoucí k chronickému zablokování a zatuhnutí zad a druhého koně ve věku 12 let, který byl po zranění. Podle výsledků krevního obrazu a zohledněním individuálních dispozic a problémů daného koně jsme s panem Změlíkem a jeho týmem připravili koním směs výživových doplňků, zejména s ohledem na podporu pohybového aparátu (CORAL CALCIUM STAR, FLEXI-MOBILITY STAR a CARTILAGE STAR). Již při prvních měsících užívání jsem začala pozorovat pozitivní změny jejich zdravotní kondice. Výrazně se snížila četnost nutné návštěvy fyzioterapeuta. Po několika měsíční kůře koně po užívání produktu CREATINE CAPS STAR viditelně nabrali svalovou hmotu, snížilo se přetížení svalů (MULTI STAR, MINERAL STAR) a s tím související zatuhnutí svalů, zlepšila se pohyblivost a chuť k práci.

Během sezony jsme směs doplňků upravili a přidali jsme GOLD STAR a CORDYCEPS STAR) s cílem podpořit koňský organismus během závodů, abychom jim poskytli potřebný komfort pro podání maximálního výkonu. Dlouhodobým užíváním doplňku RESPIRAL STAR na podporu dýchacích cest, jsem se u jednoho ze svých svěřenců zbavila chronického podráždění dýchacích cest způsobeného zřejmě alergickou reakcí na všudy přítomnou řepku.

Užívání výživových doplňků nesupluje zákroky veterináře či účinky léčivých přípravků, avšak jejich dlouhodobým užíváním maximálně podpoříme jejich organismus a předejdeme tak zraněním způsobeným přetížením organismu. Závěrem bych shrnula, že u sportovních koní se velmi často zapomíná na prevenci a zdravotní stav je často řešen až ve chvíli, kdy kůň začne trpět nějakým zranění či onemocněním, přičemž léčba bývá nejen finančně, ale i časově náročná, přičemž některé následky bývají nevratné a trvalé.

Evelina Weagová - parkurový jezdec, jezdecká stáj JK Bella Notte
 
Zpět na seznam článků


1.1.2020 vešly v platnost nové Obchodní podmínky a nové znění Smlouvy na automobily vozového parku STARLIFE.
Je potřeba vaše vyjádření do 31.1.2020.
Souhlas = jezdíte dál.
Nesouhlas = vozidlo vrátíte na centrálu STARLIFE do 31.1.2020.

Počkejte prosím na nahrání dat…