STARLIFE

Produkty gratis

Memory game

Propozycje prezentów:

PAKIET:

Problemy:

Biuro obsługi klienta:
+48 655 065 500
dzialsp@starlife.pl
¨
Powrót do listy artykułów

Co łączy cholesterol, statyny i koenzym Q10? O czym lekarz Ci nie powie?

Od ponad 50 lat świat medyczny trąbi o szkodliwości cholesterolu, którego normy obniżono do tak absurdalnie, niczym nie uzasadnionej granicy, że zdrowy, młody człowiek już na starcie w dorosłe życie, znajduje się w grupie osób zagrożonych miażdżycą. Ta cholesterolowa paranoja podtrzymywana przez media, lekarzy i dietetyków, usiłująca nas przekonać o tym, że cholesterol zabija całe populacje, powoli zaczyna odchodzić do lamusa. Wraz z nią, do kosza trafi mnóstwo prac magisterskich i doktoranckich. Dlaczego? Ponieważ naukowo nie wykazano związku przyczynowo – skutkowego, pomiędzy wysokim poziomem cholesterolu w diecie a chorobami serca. O tym, że cholesterol nie szkodzi, a wręcz odwrotnie, bez cholesterolu nie ma życia świadczą niepodważalne fakty. Nigdzie w poważnej literaturze nie przeczytacie o tym, że cholesterol jest przyczyną miażdżycy, a jedynie, że poziom cholesterolu jest skorelowany, w dodatku słabo z miażdżycą. Wierzcie mi, jeszcze nikt nie umarł z powodu wysokiego cholesterolu!

Ludzie umierają z powodu zawałów serca i wylewów, a te zdarzają się także osobom z niskim cholesterolem. Pomimo tego międzynarodowe gremium specjalistów uznało, że trzeba obniżyć obowiązujące normy wartości dla cholesterolu z 240 mg/dl do 200 mg/dl. W następstwie zmienionych norm wzrosła sprzedaż statyn, które dzisiaj zaleca się przyjmować profilaktycznie osobom zdrowym, które jeszcze nie chorują.

Tymczasem żadne badania nie potwierdziły, by statyny przedłużały życie. Dowiodły natomiast, że statyny mają wiele działań ubocznych i powodują pogorszenia jakości życia, uszkadzają mięśnie, wątrobę, nerki oraz serce.

Statyny nie tylko hamują działanie enzymu, który katalizuje wczesny etap produkcji cholesterolu, ale również syntezę innych substancji o działaniu antyoksydacyjnym, zaangażowanych w procesy komórkowe. Jedną z nich jest koenzym Q10, który odgrywa istotną rolę w produkcji energii w mitochondriach.

Problem ten dostrzegli naukowcy z Kanady, umieszczając na etykiecie statyn ostrzeżenie o możliwości wystąpienia deficytu koenzymu Q10 oraz jego następstwach. Deficyt koenzymu Q10 może prowadzić do osłabienia funkcji mięśnia sercowego u pacjentów z zastoinową niewydolnością serca, osłabienia i bóli mięśni oraz ogólnego zmęczenia.

COENZYSTAR Q10 EXTRA

Jeżeli zażywasz statyny pamiętaj! Statyny to leki, które drastycznie ograniczają produkcje endogennego koenzymu Q10.

KORPORACJA STARLIFE w celu wyrównania niedoboru koenzymu Q10 poleca suplement diety COENZYSTAR Q10 EXTRA.

Skład 1 kps.: koenzym Q10 100 mg, L–karnityna 20 mg, lecytyna sojowa 15 mg. Dawkowanie: 1 -2 kps dziennie w trakcie posiłku.

mgr Grażyna Cieślik
Konsultant naukowy STARLIFE


 
Powrót do listy artykułów


1.1.2020 weszły w życie nowe Ogólne Warunki i nowa Umowa najmu Pojazdu floty STARLIFE.
Potrzebujemy Twojej decyzji w terminie do 31.1.2020.
Akceptacja = użytkujesz Pojazd dalej.
Brak akceptacji = Pojazd należy zwrócić do centrali STARLIFE do 31.1.2020.

Proszę czekać, trwa ładowanie danych…