STARLIFE

Produkty gratis

Memory game

Propozycje prezentów:

PAKIET:

Problemy:

Biuro obsługi klienta:
+48 655 065 500
dzialsp@starlife.pl
¨
Powrót do listy artykułów

Zdrowa prostata na długie lata

Podobno na starość poza kontem w banku i ciśnieniem, rosną nam także nosy, uszy i niechciane owłosienie. Dodatkowo u panów, około 50 roku życia powiększa się gruczoł prostaty. W ekstremalnej sytuacji z wielkości orzecha włoskiego może osiągnąć wielkość pomarańczy.

Łagodny rozrost prostaty to bolączka większości panów, ale objawy powiększonej prostaty występują tylko u 1/3 mężczyzn. Słowo "łagodny" w odniesieniu do rozrostu prostaty, należy rozumieć w wymiarze onkologicznym – nie jest to rak. Jednak nieleczona choroba wcale nie jest taka łagodna. Powiększona prostata zaciskając się wokół cewki moczowej, zwęża drogi odprowadzające mocz i utrudnia oddawanie moczu pełnym strumieniem. Pojawia się uczucie ciągłego parcia na pęcherz, pieczenie i ból przy oddawaniu moczu oraz potrzeba częstych wizyt w toalecie. Te i inne objawy powinny skłonić mężczyznę do wizyty u urologa i podjęcia leczenia. Panowie, których krewni chorowali na raka prostaty powinni stosować wczesną profilaktykę i badać się już po 40.

Na początku były… zioła

W odniesieniu do prostaty powiedzenie lepiej zapobiegać niż leczyć jest jak najbardziej na czasie, ponieważ konsekwencje nieleczonej prostaty prowadzą do wielu powikłań i konieczności wykonania zabiegu chirurgicznego. W celach profilaktycznych nowoczesna fitoterapia wykorzystuje działanie wielu roślin, min. palmy sabałowej (saw palmetto). Produkty z palmą sabalową zalecane są dziś rutynowo w urologii, we wczesnej i łagodnej postaci rozrostu gruczołu krokowego oraz w przewlekłych stanach zapalnych stercza. Ich działanie polega na hamowaniu konwersji testosteronu w dihydrotestosteron (DHT), który w nadmiarze prowadzi nie tylko do powiększenia prostaty, ale ma również zgubny wpływ na włosy. Pod jego wpływem mieszki kurczą się, co może prowadzić do wczesnego łysienia. Z uwagi na antyandrogenowe i antyestrogenne działanie, wyciągi z owoców palmy znalazły zastosowanie również w dermatologii i kosmetologii: w leczeniu trądziku, hirsutyzmu i zespołu policystycznych jajników u kobiet.

SAW PALMETTO STAR produkt zawiera ekstrakt z owoców palmy sabalowej.

Zalecane dawkowanie: 2 × 1 kapsułka dziennie.

Zalecany: profilaktycznie wszystkim Panom przed 50 rokiem życia, mężczyznom w łagodnym przeroście stercza, po zabiegach chirurgicznych na gruczole krokowym oraz jako formę prewencji wobec raka prostaty.

mgr Grażyna Cieślik
Konsultant naukowy STARLIFE


 
Powrót do listy artykułów


1.1.2020 weszły w życie nowe Ogólne Warunki i nowa Umowa najmu Pojazdu floty STARLIFE.
Potrzebujemy Twojej decyzji w terminie do 31.1.2020.
Akceptacja = użytkujesz Pojazd dalej.
Brak akceptacji = Pojazd należy zwrócić do centrali STARLIFE do 31.1.2020.

Proszę czekać, trwa ładowanie danych…