STARLIFE

Produkty gratis

Memory game

Propozycje prezentów:

PAKIET:

Problemy:

Biuro obsługi klienta:
+48 655 065 500
dzialsp@starlife.pl
¨
Powrót do listy artykułów

PSYLLIUM STAR – remedium na zaparcia

Oczyszczona i rafinowana żywność zawiera zbyt mało błonnika lub nie zawiera go wcale. Przeciętny entuzjasta puchatych bułeczek i białego chleba zjada jedynie 1 porcji błonnika zalecanej przez WHO.

W procesie przemysłowej obróbki żywności usunięto błonnik, bo „po co zjadać coś, co trawią jedynie zwierzęta”. Żywność stała się przez to bardziej kaloryczna i można jej zjadać więcej. Kiedy okazało się, że eliminacja błonnika przynosi więcej szkody dla zdrowia niż pożytku, włóknik pokarmowy ponownie trafił do diety. Jego prozdrowotne właściwości docenili dietetycy, układając menu dla ludzi z zaburzeniami trawienia, skłonnością do tycia i schorzeń związanych z przemianą cukrów i tłuszczy.

Chemicznie błonnik jest wielocukrem. Fizycznie to włókno roślinne, pozbawione wartości energetycznej, odporne na działanie enzymów i soków trawiennych. Błonnik nie ulega zatem trawieniu ani wchłanianiu. Nie dostarcza składników pokarmowych, pełni wyłącznie funkcje regulatorowe.

Nowe techniki przemysłowe pozwalają obecnie pozyskiwać preparaty wysokobłonnikowe w wygodnej do spożycia formie np. kapsułek. Surowca do produkcji suplementów z błonnikiem dostarcza przemysł zbożowo-młynarski oraz owocowo-warzywny. W komercyjnej produkcji wykorzystuje się najczęściej otręby zbożowe, wytłoki z owoców oraz nasiona niektórych roślin.

W PSYLLIUM STAR źródłem błonnika są małe nasionka babki indyjskiej Plantago Ovata. Dostarczają one błonnika rozpuszczalnego, tego samego jaki znajdziemy w nasionach lnu i otrębach owsianych, ale innego niż w zwykłych otrębach pszennych. Dzięki specyficznej strukturze, błonnik z babki silnie pęcznieje, wchłaniając wodę w objętości odpowiadającej czterdziestokrotnie masie użytych nasion. Z nasion tych uwalniane są substancje śluzowe, ułatwiające wypróżnienie i tworzące warstwę izolacyjną i ochronną dla śluzówki żołądka i jelit. Napęczniały błonnik ułatwia przesuwanie się treści pokarmowej w jelitach oraz usprawnia wydalanie niestrawionych i zalegających resztek pokarmowych.

Wskazaniem do stosowania PSYLLIUM STAR są problemy z trawieniem i wypróżnianiem: terapia zaparć nawykowych, stany w których pożądane jest wypróżnienie miękkim stolcem np. bolesne defekacje po operacji odbytnicy, szczeliny odbytu, hemoroidy, zespół jelita drażliwego, nowotwory jelit a także nadwaga, cukrzyca, miażdżyca.

Zalecane dawkowanie: 2 × 1 kapsułka dziennie przed posiłkiem. Popić przynajmniej szklanką wody.

mgr Grażyna Cieślik
Konsultant naukowy STARLIFE


 
Powrót do listy artykułów


1.1.2020 weszły w życie nowe Ogólne Warunki i nowa Umowa najmu Pojazdu floty STARLIFE.
Potrzebujemy Twojej decyzji w terminie do 31.1.2020.
Akceptacja = użytkujesz Pojazd dalej.
Brak akceptacji = Pojazd należy zwrócić do centrali STARLIFE do 31.1.2020.

Proszę czekać, trwa ładowanie danych…