STARLIFE

Produkty gratis

Memory game

Propozycje prezentów:

PAKIET:

Problemy:

Biuro obsługi klienta:
+48 655 065 500
dzialsp@starlife.pl
¨
Powrót do listy artykułów

C-M-Z-3 STAR

Zredukowane do najprostszej postaci ciało człowieka staje się niewielką kupką popiołu, która w składzie zawiera prawie cały układ okresowy pierwiastków. Minerały stanowią około 4% masy ciała a najwięcej ich jest w kostnym szkielecie. Buduje go 206 kości i 656 mięśni i wszystkie potrzebują wapnia, magnezu, cynku i witaminy D.

Wapń

Bez wapnia nie mogłaby żyć żadna istota, posiadająca szkielet. Kości to magazyn ustrojowego wapnia poza 1% tego pierwiastka, który zabezpiecza funkcje układu nerwowego i hormonalnego. Ten 1% jest niezbędny dla procesów krzepnięcia, bicia serca i przekazywania bodźców nerwowych. Kiedy brakuje wapnia w jadłospisie, organizm „pożyczy” lub „ukradnie” brakującą jego ilość najpierw szczękom i żebrom a później innym kościom. Objawy deficytu rozpoznasz bez trudu to: kołatanie serca, bezsenność, skurcze mięśni, dziury w zębach i osteoporoza.

Witamina D to „klucz” do spiżarni z wapniem, który reguluje proces mineralizacji kośćca oraz wspomaga odporność organizmu.

Magnez, poza funkcją budulcową potrzebny jest w przebiegu procesów enzymatycznych i energetycznych w komórkach mięśni, serca, tarczycy i mózgu. Organizm stale zużywa magnez, ale w sytuacji stresu, dużego wysiłku fizycznego i umysłowego zużywa go więcej i potrzebuje więcej. Objawy deficytu magnezu to: bezsenność, depresja, skurcze mięśni, drganie powiek, nadciśnienie tętnicze i wypadanie włosów.

Cynk - trzeci z wymienionych pierwiastków, jak policjant kierujący ruchem, nadzoruje pracę systemów enzymatycznych w metabolizmie białek i węglowodanów. Jest potrzebny do prawidłowego wzrostu organów płciowych, utrzymania poziomu hormonów, utrzymania ładnych włosów, paznokci i skóry. Nie da się bez niego wyleczyć arteriosklerozy i zapobiegać rozwojowi cukrzycy. Najwięcej cynku gromadzą męskie jądra i gruczoł prostaty.

  • Mineralizacja i remineralizacja układu szkieletowo-mięśniowego
  • Zaburzenia neurologiczne
  • Osteoporoza
  • Choroby serca i krążenia
  • Choroby tarczycy
  • Kłopoty z prostatą
  • Trądzik

Skład: Wapń, magnez, cynk (organiczne i nieorganiczne formy związku), Witamina D3.

Zalecenia spożycie: 2 × 1 tabletka w czasie posiłku.

mgr Grażyna Cieślik
Konsultant naukowy STARLIFE


 
Powrót do listy artykułów


1.1.2021 wchodzą w życie nowe Ogólne Warunki Programu AUTO STARLIFE, system AUTO1.000.
Potrzebujemy Twojej decyzji w terminie do 31. 12. 2020.
Akceptacja = użytkujesz Pojazd dalej.
Brak akceptacji = Pojazd należy zwrócić do centrali STARLIFE do 7.1.2021.

Proszę czekać, trwa ładowanie danych…