STARLIFE

Produkty gratis

Memory game

Propozycje prezentów:

PAKIET:

Problemy:

Biuro obsługi klienta:
+48 655 065 500
dzialsp@starlife.pl
¨
Powrót do listy artykułów

POTASSIUM CHLORIDE STAR

Potas pełni dwie istotne funkcje: warunkuje prawidłową pracę mięśni szkieletowych i mięśnia serca oraz uczestniczy w przesyłaniu impulsów nerwowych. Tu jednak nie kończy się jego wpływ na nasze zdrowie.

Potas, sód i chlor – to trzy pierwiastki obecne we wszystkich płynach ustrojowych: krwi, limfie oraz płynach otaczających i wypełniających każda komórkę.

To strażnicy ilości i jakości wody w organizmie, którzy regulują ciśnienie osmotyczne komórek oraz wpływają na równowagę kwasowo-zasadową organizmu.

Potas jest najważniejszym kationem wewnątrzkomórkowym, składnikiem cytoplazmy oraz ważnym partnerem sodu w działaniu pomp sodo – potasowych.

Jako elektrolit odpowiada za utrzymanie odpowiedniego napięcia elektrycznego na błonach komórkowych (tzw. potencjał spoczynkowy) oraz za przekazywanie impulsów elektrycznych między komórkami (tzw. potencjał czynnościowy).

Ta różnica potencjałów jest warunkiem wymiany składników pokarmowych i produktów odpadowych w komórkach, przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, pracy mózgu, serca i nerek.

Niedobór potasu i nadmiar sodu to najlepszy sposób aby źle spać, czuć się zmęczonym i cierpieć z powodu zaburzeń rytmu serca a w końcu szybciej się zestarzeć.

Istnieje silny związek pomiędzy niedoborem potasu a schorzeniami takimi jak arytmia serca czy zastoinowa niewydolność serca. Zaobserwowano, że zdolność potasu do zmniejszania retencji płynów wpływa na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, zapobiega nadciśnieniu i zmniejsza zapotrzebowanie na leki obniżające ciśnienie.

Najczęstsze objawy niedoboru tego pierwiastka to obrzęki oraz opuchlizna w obrębie kończyn dolnych, bolesne skurcze, nadciśnienie, przyśpieszona praca serca oraz zaburzenia koncentracji i pamięci.

Hipokaliemia nie bierze się raczej z niedoborów potasu w diecie. To z reguły efekt znacznej utraty tego pierwiastka w wyniku nadmiernego wydalania potasu z moczem i potem lub konsekwencja zatruć pokarmowych (biegunki, wymioty), przyjmowania środków moczopędnych, leków na nadciśnienie, używek (alkohol).

Niedobór potasu uzupełnimy POTASSIUM CHLORIDE STAR.

Składniki (2 kapsułek): Potas (chlorek potasu) 620 mg.

Produkt jest zalecany w niedoborach potasu, osobom z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami rytmu serca, skurczami mięśni, chorobami nerek, seniorom odczuwającym zmęczenie oraz osobom aktywnie uprawiającym sport.

mgr Grażyna Cieślik
Konsultant naukowy STARLIFE


 
Powrót do listy artykułów


1.1.2021 wchodzą w życie nowe Ogólne Warunki Programu AUTO STARLIFE, system AUTO1.000.
Potrzebujemy Twojej decyzji w terminie do 31. 12. 2020.
Akceptacja = użytkujesz Pojazd dalej.
Brak akceptacji = Pojazd należy zwrócić do centrali STARLIFE do 7.1.2021.

Proszę czekać, trwa ładowanie danych…