STARLIFE

Produkty gratis

Memory game

Propozycje prezentów:

PAKIET:

Problemy:

Biuro obsługi klienta:
+48 655 065 500
dzialsp@starlife.pl
¨
Powrót do listy artykułów

CORAL CALCIUM STAR, to co dla kości najlepsze

Podstawową rolą wapnia jest budowa i utrzymanie zdrowych kości i zębów. Jak większość tkanek, kości także ulegają zużyciu i ciągłej przemianie. Wapń obecny w kościach przybiera różne formy. Jedna z nich jest ściśle związana z tkanką kostną i nie można jej stamtąd łatwo usunąć. Inna część wapnia jest „wymienna” i może być wykorzystana jako rezerwuar wapnia, by zapobiegać objawom tężyczki, bólom mięśni, skurczom łydek czy nadciśnieniu.

Organizm, uwalniając wapń z kości, powoduje jednocześnie utratę ich twardości przez co stają się one kruche i narażone na złamania. Wapń do organizmu dostarczany jest z pożywieniem. Dociera do kości z krążącą krwią, jednakże jego dostępność zależy od poziomu witaminy D. Witamina D to klucz do spiżarni z wapniem. Produkuje ją skóra, pod warunkiem, że wystawiasz ciało na działanie promieni słonecznych, spacerując lub leżakując.

Poza wapniem do budowy silnego szkieletu organizm potrzebuje co najmniej kilkunastu innych kluczowych składników w tym: minerałów, witamin, kwasów NNKT oraz białek niezbędnych w zachowaniu równowagi hormonów sterujących przemianami wapnia.

Zapotrzebowanie na wapń u dorosłego człowieka wynosi ok. 1000-1500 mg dziennie. Więcej wapnia potrzebują dzieci i młodzież w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju, kobiety w okresie okołomenopauzalnym, osoby z chorobami tarczycy i starsze, które gorzej przyswajają go z pożywienia. Niska podaż wapnia, zwiększone zużycie, diety zakwaszające, wysokobiałkowe i wysokosodowe a także używki, mogą prowadzić do deficytu tego pierwiastka. Jego konsekwencjami są: słaba mineralizacja i deformacje kości, osteoporoza, próchnica, zaburzenia krzepliwości, zaburzenia neurologiczne, zakwaszenie organizmu, słabe włosy, paznokcie i brzydka cera.

Substytutem diety o małej zawartości wapnia są suplementy diety. Nie wszystkie jednak preparaty wapniowe są w równym stopniu przez organizm przyswajane i wykorzystane.

CORAL CALCIUM STAR – to naturalny morski wapń. Zawiera bioprzyswajalną formę wapnia, pozyskiwanego z unikalnej rafy koralowej wód Okinawy. Jest cennym źródłem nie tylko wapnia ale także innych minerałów, które występują w nim w idealnych proporcjach (Ca:Mg:P). Zawiera także niezbędne do przemiany wapnia witaminy: C, D, B.

Zalecane dawkowanie: 2 x 1 kapsułka dziennie.

Składniki (2 kapsułek): wapń( morski koral) 370 mg, cytrynian magnezu 56 mg, witamina C 5 mg, witamina D (cholekalcyferol) 10 µg (200 % RWS).

Suplementacja diety CORAL CALCIUM STAR przywraca prawidłową strukturę tkanki chrzęstnej i kostnej, zapobiega wypłukiwaniu wapnia z kości i powstawaniu osteoporozy.

mgr Grażyna Cieślik
Konsultant naukowy STARLIFE


 
Powrót do listy artykułów


1.1.2021 wchodzą w życie nowe Ogólne Warunki Programu AUTO STARLIFE, system AUTO1.000.
Potrzebujemy Twojej decyzji w terminie do 31. 12. 2020.
Akceptacja = użytkujesz Pojazd dalej.
Brak akceptacji = Pojazd należy zwrócić do centrali STARLIFE do 7.1.2021.

Proszę czekać, trwa ładowanie danych…