STARLIFE

Produkty gratis

Memory game

Propozycje prezentów:

PAKIET:

Problemy:

Biuro obsługi klienta:
+48 655 065 500
dzialsp@starlife.pl
¨
Powrót do listy artykułów

VITAMIN B12 STAR

Istnieje grupa pokrewnych związków chemicznych, łączonych razem w zespół witamin B. Zazwyczaj wchodzą w skład suplementów diety jako witamina B complex, która zawiera większość, a czasem wszystkie witaminy z tej grupy. W określonych sytuacjach istnieje potrzeba podawania tylko jednej z nich…

Jak to witamina?

Jest jedną z siostrzanych witamin B. Nie jest wytwarzana ani przez rośliny, ani przez zwierzęta, lecz przez bakterie, drożdże i inne jednokomórkowe organizmy. Nasz organizm potrafi przechowywać jej zapas przez długi okres czasu i ukrywać niedobory przez lata. W konsekwencji jej niedobór prowadzi do poważnych zaburzeń związanych z funkcją układów: krwiotwórczego, nerwowego i pokarmowego. Oczywiście, mowa o witaminie B12.

Jedynymi źródłami witaminy B12 są produkty pochodzenia zwierzęcego i w mniejszym stopniu sfermentowane produkty typu miso. Produkty pochodzenia roślinnego są pozbawione zupełnie albo prawie zupełnie witaminy B12.

Aktywna forma tej witaminy to kobalamina (grupa związków zawierająca kobalt).

Cyjanokobalamina zaś jest najtrwalszą, formą witaminy B12 stosowaną w terapii. Do kobalaminy produkowanej przez bakterie dodaje się cyjaninę. Aktywacja cyjanokobalaminy polega na „odczepieniu” cyjaniny przez enzymy i jej absorpcji w procesie prostej dyfuzji.

Niedobory witaminy B12

W grupie ludzi narażonych na niedobory witaminy B12 znajdują się osoby, które nie spożywają mięsa jak również te, które mięso jedzą, ale nie przyswajają witaminy B12 z powodu niedostatecznego wydzielania substancji (białka) zawartej w sokach trawiennych, która łączy się z Wit. B12 i umożliwia jej wchłanianie. W obu przypadkach pierwszym objawem klinicznym jest niedokrwistość oraz towarzyszące jej uczucie przemęczenia i kłopoty z koncentracją.

Ze strony układu nerwowego brak witaminy B12 prowadzi do osłabienia mięśni oraz drętwienia rąk i nóg, trudności w utrzymaniu równowagi, zaburzonej orientacji, depresji, otępienia, zaburzeń widzenia, zawrotów głowy, osłabienia pamięci.

Witamina B12 jest niezbędna do tworzenia elementów krwi, funkcji neuronów, syntezy białek oraz zapobieganiu miażdżycy naczyń (homocysteina).
Bierze udział w metabolizmie tłuszczu i węglowodanów. Jest odpowiedzialna za tworzenie i utrzymanie przy życiu wszystkich nowych komórek.

  VITAMIN B12 STAR można zalecić:
 • weganom i wegetarianom
 • w niedokrwistości (anemii)
 • osobom sięgającym po używki (alkohol, narkotyki)
 • żyjącym w ciągłym stresie
 • pacjentom po przebytych niedawno operacjach
 • osobom z upośledzonym wchłanianiem jelitowym
 • osobom z podwyższonym poziomem homocysteiny
 • chorym, którzy ulegli poważnym poparzeniom lub zranieniom
 • w chorobie Alzheimera, cukrzycy

Zalecane dawkowanie: 1 tabletka dziennie.

Składniki (1 tabletki): witamina B12 (cyjanokobalamina) 500 µg

mgr Grażyna Cieślik
Konsultant naukowy STARLIFE


 
Powrót do listy artykułów


1.1.2021 wchodzą w życie nowe Ogólne Warunki Programu AUTO STARLIFE, system AUTO1.000.
Potrzebujemy Twojej decyzji w terminie do 31. 12. 2020.
Akceptacja = użytkujesz Pojazd dalej.
Brak akceptacji = Pojazd należy zwrócić do centrali STARLIFE do 7.1.2021.

Proszę czekać, trwa ładowanie danych…