Zdraví Online – produkty i system STARLIFE®

Produkty gratis

Memory game

Propozycje prezentów:

PAKIET:

Problemy:

Biuro obsługi klienta:
+48 655 065 500
infoPL@zdravi.online
¨
Powrót do listy artykułów

VITAMIN K2 STAR dla kości i serca

W ciągu jednej minuty przez jamy serca przepływa około pięć litrów krwi, ale serce nie potrafi czerpać z niej potrzebnych składników. Funkcję tę pełnią naczynia wieńcowe unaczyniające serce. To od ich stanu a także stanu pozostałych naczyń krwionośnych zależy prawidłowe funkcjonowanie serca.

Ogromnym zagrożeniem dla serca i układu krążenia jest nieleczone nadciśnienie i miażdżyca. Miażdżyca jest przewlekłą i złożoną chorobą. W jej przebiegu mamy do czynienia ze stanem zapalnym w tętnicach, który uruchamia proces odkładania się w śródbłonku naczyń blaszki miażdżycowej.

Ogniska zapalne ulegają zwapnieniu a powstające złogi zwężają światło naczyń i utrudniają swobodne krążenie krwi. Arteriosklerozy w żadnym wypadku nie można bagatelizować, bo nieleczona prowadzi do zawału i udaru. Proces ten można powstrzymać, a co najważniejsze można cofnąć zaistniałe już zmiany, stosując suplementację VITAMIN K2 STAR.

Witamina K2 wytwarzana jest głównie przez drobnoustroje jelita czczego i jelita krętego ludzi i zwierząt. Witamina K2 ma różne podtypy, różniące się aktywnością biologiczną, skutecznością i biodostępnością. Najważniejsza rola w zapobieganiu miażdżycy przypada witaminie K2MK7.

Dla celów komercyjnych pozyskuje się ją z fermentowanych przez bakterie Laseczki siennej (Bacillus subtilis) ziaren soi (natto).

Witamina K2 kontroluje miejsca gromadzenia się wapnia w organizmie. W kościach, witamina K2 aktywuje specyficzne białko (osteokalcynę), które przenosi wapń prościutko do kości, by były silne. Główną rolą osteokalcyny jest regulowanie procesów mineralizacji i formowania kości, na drodze wiązania wapnia z hydroksyapatytami macierzy kostnej (zwiększenie wytrzymałości kości poprawa ich geometrii).

W tętnicach, witamina K2 aktywuje białko MPG (Matrix Gla Protein) macierzy, które hamuje odkładanie wapnia na ścianach tętnic (kalcyfikację), uszczelnia śródbłonek naczyń i poprawia ich elastyczność. Ta witamina spełnia istotną rolę w profilaktyce choroby niedokrwiennej serca.

Kiedy brakuje witaminy K2, wapń gromadzi się w tkankach miękkich i tętnicach, zwiększając ryzyko rozwoju miażdżycy, a jednocześnie prowadzi do zwapnienia kości.

    Inne działanie VITAMIN K2 STAR:
  • suplementacja K2 ma korzystny wpływ na poprawę stanu zdrowia kobiet z zespołem policystycznych jajników oraz zdrowia w okresie menopauzy
  • witamina K2 wspomaga równowagę cukru we krwi i wrażliwość na insulinę, zmniejszając ryzyko cukrzycy i otyłości

VITAMIN K2 STAR, składniki (2 kapsułek): Olej sojowy; witamina K (menachinon) 200 µg, witamina D (cholekalcyferol) 10 µg.

mgr Grażyna Cieślik
Konsultant naukowy STARLIFE


 
Powrót do listy artykułów

Proszę czekać, trwa ładowanie danych…