Novinky

<< Zpět

Extraliga o víkendu na Julisce – dominovala skvělá Nikola Bendová, uzdravená Míša Hrubá a Matěj Krsek!

Již v sobotu odstartoval na stadionu Dukly Praha na Julisce letošní ročník extraligy mužů a žen. Letos se o republikové tituly družstev usiluje po pětašedesáté.

Nejvyšší týmové soutěži dlouhodobě dominují muži Dukly Praha a ženy USK Praha. První kolo loňského ročníku se uskutečnilo v Plzni a na západě Čech si v kategorii žen připsaly prvenství domácí závodnice AK Škody Plzeň před USK Praha a Olympem Brno. Mezi muži sesbírali nejlepší bodový zisk borci z Univerzity Brno před Duklou Praha a Olympem Praha. Druhé kolo na Julisce už patřilo hlavním favoritům. Mezi muži zvítězila Dukla, následovaná Olympem a Univerzitou. Ženskou soutěž ovládlo USK Praha před Duklou a Kladnem. Vítězové druhého kola se tak mohli radovat z vítězství v základní části a měli také nejvýhodnější postavení pro finálové klání, které hostil Hodonín.

Na jihu Moravy pak k žádnému překvapení nedošlo. Muži Dukly Praha získali svůj 59. titul. Stříbro a bronz z předešlého ročníku obhájili Olymp Praha a Univerzita Brno. Ženy USK Praha se v Hodoníně staly historicky nejúspěšnějším týmem naší nejvyšší týmové soutěže, když vybojovaly 29. titul a na čele této statistiky se odpoutaly od Olympu Praha. Na stupně vítězů je doprovodily stříbrné reprezentantky AK Škoda Plzeň a bronzové atletky Dukly Praha. V mužské soutěži letos startuje osm týmů. Loňské medailisty Duklu Praha, Olymp Praha a Univerzitu Brno doplňují ještě A. C. TEPO Kladno, ASK Slavia Praha, AK Škoda Plzeň, SSK Vítkovice a Hvězda Pardubice. Poslední dva týmy byly úspěšné při loňské baráži. Atleti z Ostravy se mezi elitu vrací po roční absenci. Hvězda se pro změnu úspěšně v nejvyšší soutěži zachránila. Do tohoto ročníku extraligy žen nastoupilo pouze sedm družstev. ASK Slavia Praha si sice v loňské baráži vybojovala postup, nicméně účasti v extralize se vzdala a závodí nadále v první národní lize. O republikové týmové medaile tak budou letos usilovat USK Praha, AK Škoda Plzeň, Dukla Praha, A. C. TEPO Kladno, Olymp Brno, Olymp Praha a SSK Vítkovice, jehož atletky jasně dominovaly loňské baráži a stejně jako jejich kolegové z Hvězdy Pardubice tak za sebou mají úspěšnou záchranu v extralize.

Členka STARLIFE elitního týmu a letos ve skvělé formě bežící Nikola Bendová, vyhrála skvěle obsazený závod na 100 m žen v čase 11,67 s. Další člen elitní skupiny STARLIFE – Pavel Maslák byl na stejné distanci v kategorii mužů na 4. místě v čase 10,67 s. Jakub Davidík byl na stejném místě v čase 1:52.40 na trati 800 m. Skvělý návrat se povedl Míše Hrubé. Skončila na 2. místě výkonem 1.82 m. V běhu na 400 m mužů podal vynikající výkon Matěj Krsek a časem 47,26 zvítězil!

1.1.2020 vešly v platnost nové Obchodní podmínky a nové znění Smlouvy na automobily vozového parku STARLIFE.