objednavky@starlife.cz

Novinky

<< Zpět

Staněk, Bendová, Davidík a Veselý – skvěle na Kladně!

Na stadionu Sletiště proběhl další ročník mezinárodního mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály. Díky příznivému počasí padla řada rekordů tohoto závodu.

Po téměř dvouměsíční závodní pauze se představil v koulařském kruhu český rekordman Tomáš Staněk a byl to návrat vítězný. Nejdelší pokus předvedl v druhé sérii, kdy jeho koule dopadla na 20.19. Přes dvacet metrů se dostal ještě v pátých pokusech, kde zapsal 20.02. Metu světové extra třídy překonali také druhý Polák Jakub Szyszkowski (20.03) a třetí Jamajčan Ashinia Miller (20.01).

Na trati 200m žen byla super spokojená, letos ve vynikající formě běžící – Nikola Bendová, jelikož si časem 23.16 vylepšila své kariérní maximum o pět setin a v českých historických tabulkách se posunula na vynikající dělenou šestou pozici po bok Štěpánky Sokolové.

Rychlého závodu využil také pátý Jakub Davidík, jenž úspěšně zaútočil na letitý český juniorský rekord. Národní historické maximum této kategorie Jana Holberga z roku 1979 vylepšil o dvě vteřiny na 3:40.73.

V oštěpu mužů se rozhodovalo o vítězi až v závěrečné šesté sérii. Od prvních pokusů byl ve vedení moldavský rekordman Adrian Mardare, který hodil 81.37. V samotném vyvrcholení soutěže ho ovšem nejdřív přehodil Vítězslav Veselý, když zaznamenal 81.54 a zdálo se, že by se mohl dočkat primátu. Proti však byl Lotyš Gatis Čakšs, jehož oštěp se v posledním pokusu zapíchl na 82.19, a to byl výkon, který mu zajistil vítězství.

Nejrychlejším čtvrtkařem byl Nizozemec Tony van Diepen za 46.11. Další borci se seřadili do setinek. Jako druhý doběhl Ir Christopher O´Connel (46.70) před Britem Kevinem Metzgerem (46.71) a naším Matějem Krskem (46.73). V závodě žen na 400 metrů byla jasně nejlepší Polka Alexandra Gaworská v čase 53.15.

1.1.2020 vešly v platnost nové Obchodní podmínky a nové znění Smlouvy na automobily vozového parku STARLIFE.