STARLIFE

Produkty zadarmo

Pexeso

KATEGÓRIE:

BALÍK:

Problémy:

Call Centrum:
+421 904 729 111, -010
objednavky@starlife.sk

Zdravý životný štýl - Relax

Odpočinok, konštantne dobrá nálada… alebo stres?
Aj keď v dnešnej dobe jednoznačne vyhráva stres, môžeme bojovať!
Ako?

Najlepšie je vyhnúť sa stresovým situáciám

Aj keď v dnešnej dobe nie je možné vyhnúť sa stresu, je dôležité nepoddávať sa mu a brániť sa: zmeniť naše zlé stereotypy myslenia, správania, naše postoje (pohár je napoly plný, a nie napoly prázdny), dodržiavať diétu, byť optimistom, naučiť sa správne dýchať, mať dostatok odpočinku, spánku, záľuby, priateľov, nájsť niečo, čo nás ukľudní, či už je to jóga, masáže alebo vychádzky do prírody. Samozrejme môžeme využiť aj priaznivé účinky doplnkov výživy na našu psychiku a odolnosť voči stresu.

Stres je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Je ťažké sa ho zbaviť a vyhnúť sa mu, pretože má mnoho podôb. Moderný človek žije v neustálom strese, nielen emočnom, ale aj chemickom, oxidačnom alebo genotoxickom. Sú to nepredvídateľné a nežiadúce vedľajšie následky civilizačného rozvoja. Neriešený stres je nebezpečný, pretože narúša detoxikačné faktory v organizme, blokuje prirodzené filtračné mechanizmy, zvyšuje priepustnosť čriev a berie nám chuť do života. Dlhodobý stres je prvým krokom k vredom, vysokému tlaku, neuróze a iným ochoreniam. Objavujú sa potom zdravotné problémy, ako napríklad znížená koncentrácia a odolnosť, žalúdočné ťažkosti, zvýšený krvný tlak, klesá záujem o sex a skôr prichádza staroba. Stresové podnety prijímajú tak isto receptory umiestnené v tkanivách kože, svalov a šliach, ktoré reagujú bolestivým kŕčom, bolesťami šije a krku, „mravčením“ v rukách.

Prevereným spôsobom, ako si poradiť so stresom, je zmena životného štýlu:
vhodná strava a fyzická aktivita.

Nedostatok výživných látok je pre organizmus stresom samým o sebe, navyše čím lepšie stres uvoľníme, tým lepšie organizmus reaguje na jeho výživu. V strave by nemali chýbať vitamíny, minerály, bielkoviny a nenasýtené mastné kyseliny zlepšujúce náladu. V stresových situáciách je treba namiesto alkoholu, alebo chemických stimulantov zvoliť prechádzku, krátke cvičenie a produkty STARLIFE

Nezabúdajme na spánok.
Prozreteľná príroda nám vyhradila približne 25 rokov z dĺžky nášho života na spánok.
Celkom iste k tomu mala vážne dôvody. Mnoho z nás podceňuje význam spánku pre naše zdravie. Niektorí sa domnievajú, že je to škoda času, pretože deň má iba 24 hodín a sľubujú si, že prebdenú noc raz dospia. Pre zdravé fungovanie náš organizmus potrebuje nielen potravu a kyslík, ale aj dostatočne dlhý spánok. Spánok znamená pre organizmus odpočinok. Počas spánku odpočíva mozog, uvoľňujú sa svaly a hormonálny systém vylučuje látky, ktoré regenerujú bunky. Po dostatočne dlhom odpočinku nás opúšťa únava, mizne bolestivé napätie svalov a zlá nálada.


Od 1. 1. 2021 budú platiť nové Obchodné podmienky Programu AUTO STARLIFE, režim AUTO1.000.
Je potrebné vaše vyjadrenie do 31.1.2020.
Súhlas = jazdíte ďalej.
Nesúhlas = vozidlo vrátite na centrálu do 7. 1. 2021.

Počkajte prosím na nahranie dát…