STARLIFE

Products for free

Memory game

Tips on gifts for Christmas:

PACKAGE:

Problems:

Contact us:
+420 737 252 404, -405
order@starlife.eu

Healthy lifestyle - ACTIVITY

Yes, physical activity is inseparable part of a healthy lifestyle. However, you don't have to be a professional athlete, or spend hours in the gym or impressing, it's enough to find a short moment at every day for simple activities - walk to and from work, go for a walk in nature in the evening before bedtime, not riding an elevator… there's an activity for everyone if you really want to :-)

The human body was designed to move

Ancient Greek philosopher Aristotle instilled in his pupils: "Nothing destroys our health as physical inactivity".

The fact that physical activity helps to improve our physical and mental state does not need anymore convincing anyone.

Most physical exertion, however, was overtaken from people by machines, feet have been replaced by pedals in a car, and most of us lead sedentary lives.

We are people depending on seating. Long hours spent in one position lead to the fact that the skeleton and muscles weaken, loose support, pelvis loses stability and spine contorts.

As a result of physical inactivity we suffer from physical disorders, restrictions on freedom of movement, problems with concentration and inability to relax stress. Sitting for hours in a closed room since the sixth year of life causes the organism lacking oxygen and consumption of any diet causes it is also malnourished. Despite an increasingly popular form of active rest, these activities continue to lose to the time that we spend in front of TV and computer. Therefore, in the rush of daily duties and tasks, it is very important for us to have a minimum time allotted for a walk or exercise. Systematic, moderate physical exertion increases performance, strength and muscle mass. It positively affects the appearance of the characters, the cardiovascular system, metabolism, detoxication, and relieves physical and mental stress.

Active rest increases range of motion of joints, forms their surface and protects them against wear.

Physical exercise affects maintaining of correct posture, practices balance and movement coordination, stimulates the immune system and cures civilisation diseases.

Thanks to the active lifestyle we not only prevent diseases, but also cure them.

Do not believe claims that when your joints are sick, your body should not be stressed and doesn't need to perform any activity. Disease, apart from injury, is disturbed state of homeostasis, of which never suffer only single body organ. Degenerative musculoskeletal diseases occur along with other diseases, eg. obesity, diabetes and high blood pressure. Their cause is not only lack of exercise or burdening of joints, but also diet and lack of care about the internal body hygiene, ie regular cleansing of the body. Intestinal toxins migrate to the small and large joints of the limbs and spine, thus causing their gradual destruction. The joints are subject to wear, get swollen, painful, and thus restrict freedom of movement.

When we feel fine and healthy, life is much more enjoyable.

If you are not accustomed to physical activity, start with exercises slowly.

Depending on how it will improve your physical condition and health status, you will automatically grow energy and you will want to practice more.

Choose a form of activity that is enjoyable for you and is in range of motion range. If you are a physically active person, competitively or recreationally exercising or doing heavy physical work and exposing their joints to high loads and micro-injuries, preventively strengthen the musculoskeletal system with dietary supplements.

Gold principle of healthy exercise: Home exercise three times a week for 30 minutes in a pace of 130 heart beats per minute.

You are not logged in.
Please login in the above menu using your ID and password.

SPORT TEAM STARLIFE

Dana Jandová
Trenérka:
Dana Jandová

  Letošní cíle

 • Medaile z LOH v Tokiu

  Osobní maxima

 • 52,83 s
Zuzana Hejnová
Disciplína: 400 m překážek
Česká atletka, jejíž specializací je běh na 400 m překážek. Na trati 400 m překážek je bronzovou medailistkou z LOH 2012 v Londýně a dvojnásobnou mistryní světa z MS 2013 v Moskvě a MS 2015 v Pekingu. Nejlepší atletka České republiky v letech 2013, 2015 a 2019. Zuzana patří dlouhá léta k nejpracovitějším a nejpoctivějším atletickým hvězdám. Svým absolutně profesionálním přístupem v přípravě i na závodech, je tím nejlepším vzorem pro nastupující generaci atletů.
Petr Stehlík
Trenér:
Petr Stehlík

  Letošní cíle

 • 22,40 m

  Osobní maxima

 • 22,17 m
Tomáš Staněk
Disciplína: Koule
Český atlet, vrhač. V současnosti je držitelem českého rekordu ve vrhu koulí a zároveň je tak jediným českým koulařem, který zatím překonal hranici 22 metrů. V roce 2017 vybojoval na halovém ME v Bělehradě stříbrnou medaili ve vrhu koulí. Dne 11. června 2017 překonal rekord mistrovství ČR v atletice v Třinci výkonem 21,61 metru. V březnu 2018 obsadil v soutěži koulařů na světovém halovém šampionátu v Birminghamu třetí místo výkonem 21,44 m. Stejným úspěchem pro něj skončil evropský halový šampionát v Glasgow o rok později.
Dalibor Kupka
Trenér:
Dalibor Kupka

  Osobní maxima

 • Dráha 200 m: 20,46 s
 • Dráha 400 m: 44,79 s
 • Hala 200 m: 20,52 s
 • Hala 400 m: 45,24 s
Pavel Maslák
Disciplína: Sprinty
Sprinter, trojnásobný halový mistr světa (2014, 2016, 2018) a také trojnásobný halový mistr Evropy (2013, 2015, 2017) v běhu na 400 metrů. Je jediným atletem v historii, kterému se v běhu na 400 metrů podařilo získat třikrát titul halového mistra světa na třech po sobě jdoucích šampionátech a s tuto bilancí je zároveň i historicky nejúspěšnějším českým atletem v dosavadních dějinách halových mistrovství světa. Je držitelem celkem osmi českých historických maxim v seniorských individuálních disciplínách – čtyř národních rekordů a čtyř nejlepších českých výkonů v disciplínách, ve kterých se národní rekordy oficiálně nevedou: v bězích na 200 m, 400 m a 500 m na otevřené dráze a bězích na 150 m, 200 m, 300 m, 400 m a 500 m v hale.
Jan Železný
Trenér:
Jan Železný

  Letošní cíle

 • Finále na LOH v Tokiu

  Osobní maxima

 • 88,34 m
Vítězslav Veselý
Disciplína: Ostěp
Reprezentant v hodu oštěpem. Vybojoval bronzovou medaili na olympijských hrách v Londýně 2012, která mu byla udělena dodatečně po diskvalifikaci dopujícího Ukrajince Oleksandra Pjatnycji. Je také mistrem světa z roku 2013 z Moskvy a mistrem Evropy z roku 2012 z Helsinek.
Jan Železný
Trenér:
Jan Železný

  Letošní cíle

 • 89,00 m

  Osobní maxima

 • 88,32 m
Petr Frydrych
Disciplína: Oštěp
Český atlet, oštěpař a olympionik, závodící za TJ Dukla Praha. Mezi jeho největší úspěchy patří stříbrná medaile z mistrovství Evropy do 22 let z roku 2009. V roce 2009 se též probojoval do finále mistrovství světa v Berlíně, kde skončil desátý. Ve stejném roce si vytvořil osobní rekord s hodnotou 84,96 metru. Dne 22. května 2010 na diamantové lize v Šanghaji poprvé v kariéře překonal 85 metrů a výkonem 85,60 m prohrál jen s norským oštěpařem Andreasem Thorkildsenem. O několik dní později 27. května 2010 zvítězil na ostravské Zlaté tretře v novém osobním rekordu 88,23 metru a tímto výkonem se zařadil na druhé místo historických národních tabulek za Jana Železného. Petr je držitelem bronzové medaile z MS 2017 v Londýně
Jaroslav Bába
Trenér:
Jaroslav Bába

  Osobní maxima

 • Skok vysoký: 194 cm
 • Skok vysoký (hala): 195 cm
Michaela Hrubá
Disciplína: Výška

Závodnice USK Praha Nejprve jezdila na kole a plavala, ale pak se začala věnovat atletice. Nejprve dělala sedmiboj, ale zůstala u skoků do výšky. Občas závodí také v ostatních disciplínách (trojskok, oštěp, běh). Za počátek své výškařské kariéry považuje vítězství na olympiádě dětí a mládeže v roce 2013. V roce 2014 např. vyhrála mistrovství ČR dorostenek v trojskoku na dráze i v hale. Je také mistryní ČR dorostenek ve skoku do výšky v roce 2014 a 2015.

Na evropském olympijském festivalu mládeže 2013 v Utrechtu získala výkonem 179 cm stříbrnou medaili.

V roce 2015 se stala výkonem 190 cm na MS 17 let vítězkou ve skoku do výšky.

V roce 2016 vyhrála v Třinci 24. ročník Beskydské laťky výkonem 194 centimetrů a zlepšila tak český juniorský rekord a získala v polské Bydhošti titul juniorské mistryně světa. Tento titul přispěl k tomu, že získala ocenění v anketě Sportovec roku v kategorii juniorů. O rok později vítězství v juniorské kategorii zopakovala, když první místo sdílela se střelcem Filipem Nepejchalem po obdržení shodného počtu bodů.

Jejím posledním úspěchem v juniorské kategorii byl titul juniorské mistryně světa ve skoku do výšky na evropském juniorském šampionátu v roce 2017.

Při stratu na evropském šampionátu v Berlíně v roce 2018 obsadila v soutěži výškařek šesté místo.

Lucie Plašilová
Trenérka:
Lucie Plašilová

  Letošní cíle

 • Disk: 64 m

  Osobní maxima

 • Disk: 62,17 m (junioři)
 • Disk: 56,83 m (muži)
 • Koule: 18,08 m
Michal Forejt
Disciplína: Disk, koule
Michal, stejně jako jeho dvojče Jakub, patří do veleúspěšné tréninkové skupiny plzeňské Trenérky roku mládeže 2017 Lucie Plašilové. Věnuje se hodu diskem a vrhu koulí. V roce 2018 se stal halovým mistrem republiky ve vrhu koulí, z MČR si přivezl hned pět medailí. Startoval také na juniorském MS, kde v hodu diskem skončil na dvacátém místě. Po vydařeném roce 2019 s vrcholem v podobě stříbrné medaile na juniorském evropském šampionátu si na slavnostním atletickém galavečeru převzal cenu pro nejlepšího juniora roku 2019.
Lucie Plašilová
Trenérka:
Lucie Plašilová

  Letošní cíle

 • Disk: 60 m (muži)
 • 1. místo na MČR

  Osobní maxima

 • Disk: 61,75 m (junioři)
 • Disk: 54,71 m (muži)
 • Koule: 17,16 m
Jakub Forejt
Disciplína: Disk
Jakub je, stejně jako jeho bratr, diskařem. Na loňském MS do 18 let skončil na 6. místě. Patří do veleúspěšné tréninkové skupiny plzeňské Trenérky roku mládeže 2017 Lucie Plašilové.
Dana Jandová
Trenérka:
Dana Jandová

  Letošní cíle

 • 100 m: 11,60 s
 • 200 m: 23,95 s
 • Dálka: 640 cm

  Osobní maxima

 • 100 m: 11,69 s
 • 200 m: 24,20 s
 • Dálka: 637 cm
Barbora Hůlková
Disciplína: Sprinty, dálka
Bára je talentovaná atletka, která dříve závodila za AC Turnov, nyní však již závodí v dresu Liaz Jablonec. Cestu k atletice si našla po 6 letech v klučičím fotbalovém družstvu. Atletika ale nakonec vyhrála, a pomalu svou disciplínu nachází. Po vícebojích, nyní závodí ve sprintech a skoku dalekém a do budoucna se chystá na trať 400 m překážek. Jejím snem je dostat se na Olympiádu a pokračovat ve stopách Zuzky Hejnové. Je mistryní ČR za rok 2019 ve skoku dalekém.
Petr Šarapatka
Trenér:
Petr Šarapatka

  Letošní cíle

 • Nominace na ME

  Osobní maxima

 • 400 m přek.: 50,97 s
 • 400 m: 48,18 s
Martin Růžička
Disciplína: 400 m překážek, 400 m
Člen ASK Slavia Praha, kde na jeho růst bedlivě dohlíží trenér Petra Šarapatka. V současné době funguje i jako sparingpartner Zuzany Hejnové, se kterou absolvuje tréninkové kempy pod vedením zkušené trenérky Dany Jandové. S atletikou začínal o něco později, než jeho vrstevníci, ale poslední roky zrají jeho výkony jako víno. I dle odborného časopisu Atletika byl v sezóně 2019 Martin největším sprinterským objevem sezóny a na Mistrovství republiky v Brně skončil o centimetry bez medaile. Jedná se o houževnatého a pracovitého atleta, jehož cílem pro sezónu 2020 je nominace na Mistrovství Evropy v Paříži.
Táňa Slaninová-Netoličková
Trenér:
Táňa Slaninová-Netoličková

  Letošní cíle

 • 100 m: 11,55 s
 • 200 m: 23,45 s

  Osobní maxima

 • 60 m: 7,46 s
 • 100 m: 11,69 s
 • 200 m: 23,66 s
 • 400 m: 53,35 s
Jana Slaninová
Disciplína: Sprinty
Vynikající česká sprinterka, stabilní členka reprezentační sprintérské štafety, členka SSK Vítkovice. Několikanásobná mistryně ČR. Dcera legendy československé atletiky – Táni Kocembové-Netoličkové.
Miroslav Záhořák
Trenér:
Miroslav Záhořák

  Osobní maxima

 • 100 m: 11,42 s
 • 200 m: 23,38 s
Nikola Bendová
Disciplína: Sprinty
Nový velký talent českého sprintu. Narodila se v listopadu 1999 v Ostravě bývalé překážkářce a čtyřstovkaři. Na severu Moravy žila do čtyř let, pak se přestěhovala s rodiči k Praze. Jejím vzorem je Bulharka Ivet Lalovová, mistryně Evropy z Helsinek 2012 na stovce.

Nikola je bronzovou medailistkou z Mistrovství Evropy do 17 let
 • česká dorostenecká rekordmanka v běhu na 100 m
 • česká dorostenecká rekordmanka v běhu na 200 m
 • česká juniorská rekordmanka v běhu na 200 m
Alexandr Matulka
Trenér:
Alexandr Matulka

  Letošní cíle

 • 800 m: 1:48,00
 • 1.500 m: 3:43,00

  Osobní maxima

 • 800 m: 1:48,94
 • 1.500 m: 3:46,32
Jakub Davidík
Disciplína: 800 m
Jakub je obrovskou půlkařskou nadějí celé české atletiky. Český žákovský rekordman na 800 m. V rámci národního programu Zlaté tretry zvítězil v závodě na 1500 m v kategorii mužů a zároveň překonal 30 let starý český dorostenecký rekord výkonem 3:46,32 minuty. Stávající český dorostenecký rekord vylepšil o více než tři vteřiny. Jakub, který je věkem stále dorostenec, byl nejmladší z celého startovního pole, kde se prezentovalo 22 běžců. Kromě nového českého rekordu, zlepšeného osobního rekordu o 10 vteřin znamenal navíc 2. místo v evropských tabulkách.
Ludvík Janďourek
Trenér:
Ludvík Janďourek
Evelina Weagová
Disciplína: Parkurové skákání
Členka jezdecké stáje JK BELLA NOTTE, dlouholetá stabilní účastnice významných českých parkurových závodů, která své zkušenosti sbírá i na zahraničních parkurových závodech. Více než stovku závodů absolvovala v sedle s oblíbeným koněm LOUGHERNE COOL RUNNING a stejnou porci přidala i na koni ABC OCLAHOMA Wepol. V současné době ji vídáme často startovat na koni CONRAD.
Dana Jandová
Disciplína: Trenérka – sprinty, překážky, dálka
Vstoupila do života sportu sportovní gymnastikou, volejbalem a plynule přešla k závodní atletice, v níž reprezentovala ČR v sedmiboji. Po zranění vystudovala FTVS - trenérství a jako trenérka funguje dodnes již od roku 1999. Dana je uznávaná reprezentační trenérka mládeže a šéftrenérka LIAZu a Evropskou atletikou EAA byla oceněna jako nejlepší trenérka mládeže. Dana přivedla Zuzku Hejnovou k 1. titulu MS Juniorů do 17 let a dále vychovala a vychovává mnoho reprezentantů.
Lucie Plašilová
Disciplína: Trenérka – disk, koule, kladivo
Lucie se sportem začínala již jako malá. Prošla si gymnastikou, basketbalem, až v 11 letech zakotvila u atletiky. V 15 letech jí potom učarovaly vrhy, u kterých zůstala dodnes. Jako trenérka má nyní pod svými křídly dva nadějné vrhače – Michala a Jakuba Forejtovy.

Sports apps for your smart phone:

Sports Tracker Running Cycling
Push Ups Work
Sit Ups Workout  
Runtastic Sit-Ups Ab Workout
Dřepy - Squats Workout  
Runtastic Squats – Workouts

1.1.2020 new Business conditions came into the force as well as new wording of the Agreement regarding the cars of STARLIFE carfleet.
We need your statement till 31.1.2020.
Agreement = you'll continue driving.
Disagreement = you will return the car to STARLIFE headquarters till 31.1.2020.

Please wait while loading data…